Nejla Hanım Ev Tatlıları

        Ağız tadımızın vazgeçilmez lezzeti olan Laz Böreği’nin mimarı Nejla Hanım Rize’nin fındıklı ilçesinde doğmuştur. İlköğretimini ve orta öğrenimini Fındıklı ilçesinde tamamlayan Nejla Hanım, Çayeli adliyesinde bir süre görev yapmıştır.

       İş adamı Ahmet Keresteci ile evlenen Nejla Hanım’ın biri kız olmak üzere üç çocuğu vardır. Yaşantısının Fındıklı’da geçen süresi içinde yöresel yemeklere ilgi uyan Nejla Hanım, özellikle tatlı alanında yarışmalarda birincilikler alarak başlangıçta hoşlanarak yaptığı işin profesyonelliğe giden yolda ilk adımlarını atmış oluyordu. Akçaabat’a küçük bir atölyede çevrenin seçkin lokantalarına yönelik Laz Böreği ile üretime başlayan Nejla Hanım hem teknolojiden hem de işin ustalarından yararlanmak amacıyla Gaziantep’e giderek Gaziantep’in baklava ustalarından aldığı bilgiler ışında iş yerini büyütme, ürünlerini çeşitlendirme kararı almıştır.

       Bu kararı sonucu 01.09.2007’de şimdiki üretim ve servis yerini hizmete açmıştır. Laz Böreği’nin yanında çeşitli tatlı ve börekleri de servise sunan Nejla Hanım, yalnızca lokantalara değil evlere de servis yapmaktadır.